تبلیغات
« ستاد سراوان » - دلاور بلوچ ایرانی جان بر سر راه عشق گذاشت


به گزارش ایرنا، شهادت مرزدار بسیجی بلوچ در منطقه صفر مرزی سراوان در مصاف با تروریست های مزدور، بار دیگر روح عزت، اقتدار و شجاعت قوم بلوچ در پاسداری از مرزهای میهن اسلامی را به اثبات رساند.

مدعیان دروغین دفاع از قوم بلوچ و اهل سنت با به شهادت رساندن این دلاور مرد ، نشان دادند که بلوچ و بلوچستانی اعم سنی و شیعه برای آنان تفاوتی ندارد و تنها در اجرای اوامر اربابان شان به دنبال مسدود کردن راه توسعه و شکوفایی مناطق محروم را در سایه اقدامات ضد امنیتی دنبال می کنند.

همه اقوام ایران از جمله قوم بلوچ همواره با جان و دل از مرزهای میهن اسلامی دفاع کرده و می کنند و دهها شهید و جانباز آنها در مقاطع مختلف تاریخ گلگون این مرز و بوم از گذشته دور تا دوران هشت سال دفاع مقدس و صحنه های مقابله با منافقان و اشرار مصداق این حماسه است.

امروز که تروریست های وابسته به زر و زور بیگانه در جنوب شرق کشور به بهانه احقاق حقوق قومی ، حق زندگی و آرامش و رفاه و آسایش را از مردمان مظلوم و محروم این دیار گرفته اند ، این فرزندان بصیر سیستان و بلوچستان هستند که همت خود را برای دفع شر این جنایت کاران به میدان مقابله آورده و جان شیرین را ضامن همت خود کرده اند.

مردم دیندار و مرزدار دیار دلاور پرور سیستان و بلوچستان از گذشته های دور تاکنون با تقدیم جان خویش از تمامیت ارضی و ناموس ملت ایران در مقابل هجمه های دشمن، مقتدرانه دفاع کرده اند و 'یارمحمد درزاده' مانند صدها درزاده دیگر مصداق پایداری این مردمان است.
غیور مردان سیستانی و بلوچستانی در طول دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی شجاعانه در مقابل توطئه ها و ترفندهای دشمنان ایستادگی کرده و هیچگاه به آنان اعتماد نکردند و تحت تاثیر وعده های دروغین شان قرار نگرفته اند.

بلوچ و اهل سنت ایرانی هیچگاه به قدرت های استکباری و دست نشانده های آنان اجازه تجاوز، ایجاد اختلاف و به آشوب کشاندن منطقه خود را نداده اند و در این راه با تقدیم فرزندان دلاور چون شهید یارمحمد بر سر پیمان با ملت ایران باقی مانده و وفاداری خود به نظام شان و رهبرشان را به اثبات رسانده اند.

شهید یارمحمد درزاده به عنوان پاسدار نیروی زمینی سپاه به همراه همرزمانش بامداد روز سه شنبه 18 شهریور ماه جاری در پاسگاه مرزی میل 171 همجوار با روستای آسکان شهرستان سراوان در مقابل هجمه مزدوران استکبار و اعضای گروهک های تروریستی، دلیرانه ایستادگی کرد و دشمنان ایران و اقوام ایرانی را در رسیدن به اهداف شومشان ناکام گذاشت. 

شهید یارمحمد درزاده فرزند باران سال 1357 در روستای 'سوخته مک' یکی از روستاهای مرزی بخش بم پشت از توابع شهرستان سراوان دیده به جهان گشود و خانواده اش در آن دوران به دلیل فقر مطلق حاکم بر منطقه و نبود فضای آموزشی نتوانستند وی را به مدرسه بفرستند.

خانواده این شهید از قشر فقیر و کم درآمد منطقه هستند و تنها ممر درآمدی آنان از راه کارگری و کارهای سخت به دست می آید اما هیچگاه در تربیت فرزندانی شجاع، سالم، غیور و دوستدار اسلام کوتاهی نکردند که شهید یارمحمد درزاده یکی از ثمرات این خانواده شریف محسوب می شود.

شهید یارمحمد به عنوان دومین فرزند خانواده به اتفاق پنج برادر و چهار خواهر خود با صبر و استقامت در برابر ناملایمات زندگی ایستادگی می کرد و از کودکی در تلاش برای تامین معاش خانواده کمک می کرد.

این شهید بزرگوار پس از گذراندن خدمت مقدس سربازی و ازدواج که حاصل آن دو دختر و دو پسر است برای انجام رسالت ملی در تامین امنیت منطقه و کمک به ساختن فردایی بهتر برای مردمانش در طرح شهید شوشتری که مبتنی بر مشارکت بومیان منطقه برای پاسداری از مرز بود نام نویسی کرد و در این مدت به عنوان پاسدار نیروی زمینی سپاه در نقطه صفر مرزی مشغول به حراست از مرزهای میهن اسلامی در شهرستان سراوان بود.

یکی از همرزمان شهید می گوید: یارمحمد دلاوری نترس و جان بر کف بود و هیچگاه در میدان نبرد و دفاع از مرزهای میهن پشت به دشمن نکرد و با کسانی که به دروغ مدعی دفاع از قوم بلوچ بودند بشدت مخالفت می کرد.

عبدالغفور درزاده افزود: قوم بلوچ مانند دیگر اقوام ایران هیچگاه در دفاع از مرزهای ایران زمین پشت به دشمن نکرده است، چه آن زمان که نیروهای انگلیسی با تجاوز به خاک ایران قصد تصرف منطقه را داشتند و چه اکنون که نوکران اجنبی با شعار مردم فریب و در لباس خودی قصد ایجاد اختلاف و ضربه زدن به وحدت مردم را دارند، قاطعانه در مقابل آنان ایستادگی کرده اند و وجود مقبره های سربازان انگلیسی شاهدی بر این ادعاست.

وی تصریح کرد: دشمنان ایران و نظام اسلامی بدانند که دلیر مردان بلوچ و سیستانی تا آخرین قطره خون خود از دستاوردهای انقلاب اسلامی و مرزهای میهن دفاع و حفاظت می کنند.

مسوول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز روز گذشته به خبرنگاران گفته بود که هوشیاری پاسداران مستقر در منطقه مرزی سراوان و حضور بسیجیان محلی باعث تلفات سنگین به گروهک تروریستی جیش العدل شد و آنها که به قصد تصرف پاسگاه مرزی حمله کرده بودند مجبور به فرار به داخل خاک پاکستان شدند.

سردار رمضان شریف درباره علت حمله گروهک تروریستی به پایگاه مرزی سراوان گفت: بعد از کشته شدن یکی از اعضای این گروه تروریستی که به سبب مشکلات درون گروهی خودشان شکل گرفته بود، آنها به دنبال ابراز وجود در عرصه افکار عمومی بودند و بدین ترتیب قصد جنجال آفرینی در سراوان را داشتند که این بار با شدت عمل مرزبانان کشورمان مواجه شدند. 

رییس روابط عمومی سپاه پاسداران ادامه داد: گروهک تروریستی جیش العدل در این حادثه دچار تلفات سنگینی شد که البته در این اقدام تروریست ها، یک نفر از پاسداران غیور کشورمان به فیض شهادت نائل آمد و دو نفر از بسیجیان زخمی شدند. 

شریف درباره توافقات مرزی با پاکستان نیز گفت: در زمینه مبارزه با گروهک تروریستی جیش العدل و سایر گروهک های تروریستی با مرزبانی پاکستان به توافق رسیده ایم تا با هماهنگی بیشتری در این باره اقدام کنیم. 

از زمانی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با مشارکت بسیجیان در 300 کیلومتری از مرزهای سراوان مستقر شده اند، اقدامات مناسبی برای تامین امنیت منطقه صورت گرفته است.


آخرین مطالب
آرشیو مطالب