تبلیغات
« ستاد سراوان » - توزیع نیرو در آموزش و پرورش متناسب با مناطق نبوده است

  درویش نارویی صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سراوان اظهار داشت: ما داشته‌های خود را می‌دانیم و بر مشکلات آموزش و پرورش نیز آگاهی داریم و با ارائه راهکاری مناسب برون رفتی از این وضعیت داشته باشیم و با برنامه‌ریزی صحیح و کمک و همکاری مردم مشکلات پیش رو را پوشش دهیم.

وی همچنین در ارتباط با طرح استقبال از مهر افزود: باید از تمام ظرفیت‌های مردمی در شهر و روستا و دستگاه‌های ذیربط به بهترین نحو استفاده شود تا دانش آموزان سال تحصیلی خوب و بی‌دغدغه ای را شروع کرده باشند.

وی در پایان به طرح سرشماری عمومی کشاورزی که یکی از طرح های مهم کشور به شمار می رود اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش آمادگی لازم برای روز آغاز سرشماری همزمان با دیگر نقاط کشور را داشته باشد که در یکی از مدارس روستایی در اولین زنگ تفریح مراسم آغازین سرشماری نیز برگزار شود.

نارویی همچنین تأکید معلمین با بیان اهمیت سرشماری کشاورزی برای دانش آموزان نیز هست داشته باشند.

 نماینده مردم شهرستانهای سراوان، سیب و سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: جایگاه و فرهنگ و استعداد مردم شهرستان سراوان بیشتر از آن چیزی است که در حال حاضر مشاهده می‌شود.

هدایت الله میرمراد زهی افزود: با استفاده از استعدادهای بالقوه شهرستان و تربیت نیروی انسانی شاخص و دلسوز می توان بسیاری از مشکلات را ریشه یابی کرد و شاهد خروجی بهتری در شهرستان خواهیم بود.

در ادامه این جلسه  ریاست آموزش و پرورش شهرستان سراوان بیان داشت: در خیلی از کشورهای توسعه یافته مردم متولی آموزش هستند و دولت نقش هدایت‌کننده دارد ولی در کشور ما دولت عهده دار آموزش رایگان به مردم می باشد و با توجه به اعتبارات محدود بدون مشارکت مردم نمی توان از لحاظ کمی و کیفی آموزش خوبی ارائه کرد.

حسن نوروزی در ادامه گفت: آمادگی آموزش و پرورش در قالب پروژه مهر و داشتن برنامه‌های مدون در سال تحصیلی جدید با اولویت برنامه‌ریزی مناسب و صحیح که هرکدام از مدیران و کارشناسان باید با برنامه پیش بروند که چطور انگیزه، بهره وری و رغبت دانش آموزان و معلمین را افزایش دهیم.

نوروزی در پایان با بیان موفقیت‌های شهرستان سراوان گفت: رتبه هفتم استان در حوزه پرورشی، رتبه دوم استان در حوزه پشتیبانی، رتبه سوم استان در حوزه آموزش و رتبه اول استان در آزمون سراسری کنکور را کسب کرده‌ایم.

 

آخرین مطالب
آرشیو مطالب