تبلیغات
« ستاد سراوان » - در عرصه سیاسی و بین المللی ایران به یک کشوری قدر تمند مطرح است

 جلسه شورای اداری شهرستان سراوان ساعت یک ظهر سی ام  با حضور فر ماندار ،امام جمعه و مسئو لین اجرایی در محل فر مانداری تشکیل گردید .

ابتدا امام جمعه سراوان یکم مهر ماه آغاز باز گشایی مدارس و 31 شهریور آغاز جنگ تحمیلی در سال 1359 و آغاز هفته دفاع مقدس و شروع سر شماری ملی را گرامی داشت وی افزود : طرح سرشماری که کشاورزان زحمات وافری می کشند را به فال نیک می گیریم و در خصوص نظام اسلامی و نقش تعلیم و تر بیت اسلامی بایددر اولویت کاری قرار گیرد و تر بیت و اخلاق لازم است در راس کار آموزش و پرورش نیزقرار گیرد تا بتوانیم جوانان با ایمان تعلیم و تر بیت به جا معه تحو یل دهیم غلامرضا دهقات اشاره ای  بر سخنا ن مقام معظم رهبری که اخیرا" نسبت به جهان مستمر عملی با هدف کسب مر جعیت علمی و فناوری در جهان سفارش نمودند .

وی افزود: حفظ شعا ئر اسلامی با عث ما ندگاری و ثبات نظام می شود و در زمان فعلی حضور در تمام صحنه های سیاسی ، فر هنگی اجتماعی ، اقتصادی تداوم بخش راه شهدا می باشد . و امروز دشمنان نظام و انقلاب با خدعه و تزو یر دست بر نمی دارند و سعی می کنند با انواع هجمه ها به مرزها ، قرآن ، پیا مبران ، امامان به وحدت و اتحاد ، اخوت و برادری و تخریب افکار جوانان به وسیله ماهواره آنها را از صحنه ها دور نگاه دارند . و ما می توانیم با ابزارها یی مانند قرآن و فرامین و دستورات ائمه (ع) و معارف اسلامی بر جهان استکبار فائق آ ئیم . وی با اشاره به روایات و احادیث از پیا مبر اکرم (ص) تصریح کرد : خداوند همه گنا هان همراه با توبه می بخشد ، مگر گنا هی که دین جدید را پد ید آورید و یا حق کارگری را غصب کنید و یا به نام اسلام همه نوع خیا نت را انجام دهید و ما وظیفه داریم با حفظ وحدت و همدلی و اتحاد و انسجام را حفط و در برابر توطئه ها ی دوشمنان هوشیار باشیم .

سپس حسن نوروزی مدیریت آموزش و پرورش سراوان ، باز کشائی مهر را تبریک و آنرا بعنوان پروژه مهر نام برد وی افزود : ابلاغ کلیه فر هنگیان تا تاریخ 10/ 5/ 93 آماده و تمام پرسنل عنوان و محل شغلی و کارشان مشخص شده است و هیچ دغدغه ای نداریم

وی اضافه کرد : امسال حدود 23 هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی با همان پرسنل سال گذشته و با توجه به افزایش آماری 2000 الی 3000 دانش آموز و با همان امکانات و تجهیزات انجام کار را به حول و قوه الهی شروع می نمائیم  و امسال در بحث سا ما ندهی به لحاظ اینکه خدای نکرده کلاس درسی بدون معلم نباشد ، ابلاغ خیلی از مد یران مجتمع ها را لغو که ضر به ای به امر آموزش و تعلیم و تربیت ایجاد نشود و در خیلی از شهر ها این سیاست راپیاده کردند و سعی شده با همان ظرفیت موجود کار شروع شود

مد یر آموزش و پرورش افزود : دولت محترم فقط در استان سیستان و بلوچستان طرح تحصیلی رایگان را قرار داده است و حدود 15 میلیارد تومان اعتبارات فقط به امر کتب درسی اختصاص و هزینه شده است وی از مسئو لین شهرستان و اولیاء محترم خواست آموزش و پرورش را یاری و اگر این زمینه ایجاد شود این مبلغ کمک بسیاری خوبی به آموزش و پرورش بود .

سپس درویش نارویی فر ماندار سراوان فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامی و آنرا نکته آغاز دشمنان به سرگردی صدام  و جنگ فرا منطقه ای با همکاری دیگر کشورهای غرب و شرق به مدت هشت سال با هزینه های آشکار و ناوگان های مجهز و پیشرفته و کشورهایی مانند فرانسه جنگ را شروع کردند . و الحمد ا... به بر کت خون پا ک شهدا و فرزندان این کشور و پشتیبانی ملت و رهنمود های حضرت امام (ره) خوش نام  و پیروزو سر بلند بیرون آمدیم و اکنون در عرصه های سیاسی و بین المللی به یک کشوری قوی وقدرتمند مطرح هستیم  و علرغم حملات دریائی ، هوایی ، زمینی نتوانستند یک وجب از خاک کشور را تصرف کنند

فرماندار سراوان با اشاره به دنیای استکبار و پد یده داعش ، ائتلاف مبارزه با تروریسم جهانی جهت مقا بله با داعش تشکیل شد در غیاب جمهوری اسلامی ایران نتوانستند کاری را از پیش ببرند و با داعش مقا بله کنند  و در نهایت آمریکا مد عی اند که بدون حضور ایران نمی شود با داعش بر خورد کرد

وی در خصوص بازگشائی مدارس به مسئو لین تاکید نمودند مدارس از پوشش تحصیلی ، امنیتی ، انتظا می بر قرار گردد .

درویش نارویی اعلام کرد : تصرف اراضی ملی و زمین خواری از بخش سیرکان که آخرین نکته شرق کشور است ، تا شمال کشور متا سفانه شاهد بعضی از افراد سود جو و زمین خوار هستیم که در  تلو یز یون شما دیده اید و مردم گله مند هستند که اول میآیند حصار می کشند و بعد زمین را تصرف می کنند وی به مسئو لین ، منابع طبیعی ، مسکن و شهر سازی ، راه و ترابری و اراضی ملی تا کید نمودند این حرکات را پیگیری و متوقف نمایند ، و پرونده پیگیری تشکیل و افراد خاطی را به رئیس دادگستری که مسئو لیت مستقیم بر خورد قانونی را دارند و دادستان ارسال فر مایند و دادستان شهرستان این آمادگی را اعلام نموده اند و نگذارید حرض و طمع زمین خواری ایجاد شود . که روزی با کمبود زمین جهت ادارات مواجه نشویم .

فرماندار سراوان افزود : مسئو لین شهرستان ار تباط خودشان را با اصحاب مطبوعات و رسانه ها و سایت ها کم رنگ است  ، بیشتر نمایند و می طلبد خدمات دولت محترم اعلام و به تصویر کشیده شود تا شهروندان از خدمات نظام مطلع شوند وی در ادامه تاکید نمود : مسئولین روابط عمومی ادارات را فعال نمایند و این گلایه مندی را مرتفع نمایند و در مورد کلیه اتفاقات و بحران ها افزود : مسئو لین موظفند با کلیه امکانات دولی همکاری نمایند ، در هر زمانی که باشد  و در خاتمه اعلام کرد : مبلغ 35 الی 36 میلیارد تومان به شهرستان اختصاص یافته که مسئو لین لازم است پروژه و طرح ها را تعریف و سعی نمایند اعتبارات اختصاص یافته هزینه و جذب گردد . و ادارتی که به شهرداری سراوان بدهکار هستند نگذارند این بدهی ها افزایش یابد و نسبت به پرداخت بدهی ادارت شهرستان به شهرداری سفارش نمودند .

در انتها جلسه شورای اداری مسئولین جدید که مشغول بکار هستند معر فی شدند 1- دکترمهران محمودی بعنوان ریئس شورای شهر سراوان 2- توحیدی نیا بعنوان رییس بنیاد مسکن و شهر سازی 3- درازهی رئیس اداره اموزش و پرورش منطقه سیرکان .

 آخرین مطالب
آرشیو مطالب