تبلیغات
« ستاد سراوان » - نماینده سراوان خواستار رفع مشکلات آموزشی این منطقه شد


میرمرادزهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای توسعه مسائل فرهنگی ابتدا باید توجه لازم را به توسعه آموزش و بویژه آموزش عالی داشت.

وی اظهار کرد: اگر مراکز دانشگاهی در این شهرستان توسعه یابد خود به خود امنیت و توسعه را هم در منطقه شاهد خواهیم بود.

نماینده مردم سراوان در ادامه با اشاره به هدررفت آب در منطقه اظهار کرد: وزارت نیرو باید نسبت به ساماندهی ریزش‌های جوی و رودخانه‌های مرزی که از کشور خارج می‌شوند، اقدام لازم را انجام دهد.

میرمرادزهی در ادامه بحث اقتصاد خانواده و توجه به مرزنشینان را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: باید سیستم تجارت چمدانی در سیستان‌وبلوچستان فعال شود و تمام مرزنشینان از این امتیاز برخوردار شوند.

وی افزود: دولت با ساماندهی مرز می‌تواند عوارض صادرات و واردات کالا را از شهروندان اخذ کند و مجوز این کار را به آنها بدهد.

نماینده مردم سراوان اضافه کرد: با فعال شدن بازارچه مرزی به‌طور رسمی واردات و صادرات انجام خواهد شد و مردم منطقه امتیاز و سهمیه این کار را خواهند داشت.

وی تصریح کرد: فشار و سخت‌گیری سبب می‌شود تا شهروندان به راه‌های دیگر مانند قاچاق سوخت و خلاف و غیرعرف روی بیاورند اما اگر ساماندهی در این حوزه صورت گیرد نظارت و کنترل دولت بر امور نیز بهتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: مسئولان استان باید راه‌های جایگزین را برای کسب درآمد شهروندان منطقه پیدا کنند تا شهروندان به سمت شغل‌های کاذب سوق پیدا نکنند.

میرمرادزهی در مورد قاچاق سوخت با اتوبوس مسافربری نیز گفت: قاچاق سوخت به این شیوه بسیار خطرناک است چرا که جان مسافران با کوچک‌ترین خطر تهدید می‌شود.آخرین مطالب
آرشیو مطالب