تبلیغات
« ستاد سراوان » - علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان خواستار مجازات عاملان حمله به عزاداران حسینی در عربستان شدند علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان خواستار مجازات عاملان حمله به عزاداران حسینی در عربستان شدندبه دنبال حمله افراد مسلح به یک حسینیه در روستای الدالوة واقع در استان الإحساء در عربستان دستکم شش تن از شهروندان عربستانی کشته و بیش از 30 تن دیگر که اکثر آنها کودکان بودند مجروح شدند.

همزمان با این حمله به سمت دو حسینیه در روستاهای القاره و القرین واقع در همین استان تیراندازی شد.
خیابان‌های الإحساء شاهد حضور گسترده نیروهای پلیس بوده که نیروهای امنیتی در این استان منع آمد و شد تا اطلاع ثانوی در تمام روستاها اعلام کردند.
دولت عربستان هرچه سریعتر عامیلن حمله به عزادارن حسینی را شناسایی کند
مولوی عبدالغنی دهانی در گفت و گو با عصر هامون با محکومیت حمله به عزادران حسینی در استان الإحساء عربستان اظهار داشت: در روز عاشورا شیعه و سنی عزادار اباعبدالله حسین هستند برخی از افراد تندرو و تکفیری ها سعی در افزایش ناامنی و گسستن اتحاد شیعه وسنی را دارند.
وی در ادامه افزود: دولت عربستان سعودی باید عاملین حمله به عزادارن عاشورای حسینی را هرچه سریعتر شناسایی و به اشد مجازات برساند تا دیگر افراطیون دست به این اقدامات شنیع نزنند.
مدرس مدرسه توحیدیه زاهدان با بیان اینکه دولت عربستان مسئول تامین امنیت عزاداران حسینی است، تصریح کرد: عاشورا و تاسوعای حسینی همواره مورد احترام بوده و از دیرباز دولت‌ها در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی نیز به این مراسم احترام گذاشته و می گذارند، پس لازم است دولت عربستان با اقدامی عملی مانع خشونت علیه مردم شیعه این کشور شود.
مردم آزاده جهان باید واقعه کربلا را الگوی خود قرار دهند
مولوی عبدالغنی بارانی مدیر حوزه طوبی شهرستان زاهدان با بیان اینکه مسلمانان با هم به اتفاق رسیدند که تمام مذاهب قابل احترام هستند، گفت: اتفاقات تروریستی اخیر از سوی تعدادی افراد حقیر و ذلیل و ورشکسته سیاسی صورت گرفته است که نه تنها وحدت امت جهان اسلام را نشانه رفته اند بلکه سعی دارند چند روزی افکار عمومی جهان را متوجه این اتفاقات کنند تا در سایه این تلاطم اخباری جهانی چیزی بدست آورده و به نوایی برسند.
وی با اشاره به اینکه روز عاشورا روز تاریخی و مهمی است که نسبت مستقیم به اسلام و اعتقاد اسلامی دارد، ادامه داد: اگر عده ای از مسلمانان نسبت به اعتقادات مذهبی و دینی خود برنامه ای اجرا کنند هیچ کسی حق بی حرمتی به آنها را ندارد.
مولوی بارانی در ادامه بیان کرد: هیچ زمانی در تاریخ کسی از قتل و عام مسلمانان نام و مقامی به دست نیاورده است اگر کسی قرار بود به مقام و شهرتی دست یابد قاتلان حسین به این ذلت و خواری و زبونی نمی افتادند لذا تمام مردم آزاده جهان باید واقعه کربلا را الگوی خود قرار دهند.
مدیر حوزه طوبی شهرستان زاهدان تصریح کرد: تمام علمای اهل سنت این خطه از ایران این اقدامات تروریستی را به شدت محکوم و خواستار اشد مجازات برای عاملان ان هستیم.
دلیل اینگونه حملات ضعف فکری و نادانی تروریست ها است
محمد رضا شاهوزهی بزرگ طایفه شاهوزهی ضمن محکومیت اقدام تروریستی اخیر علیه مردم عزادار عربستان گفت: مراسم عزاداری به مناسبت سالگرد شهادت مظلومانه اهل بیت پیامبر اکرم(ص) همواره مورد احترام مردم شیعه و سنی بوده و است لذا دولت عربستان باید عاملان این اقدام غیر انسانی را به شدت مجازات کند.
وی ادامه داد: تنها دلیل حملات تروریستی که در عزاداری های اهل بیت توسط تعدادی افراد خود فروخته صورت می گیرد ترس، ضعف فکری و نادانی تروریست ها است.آخرین مطالب
آرشیو مطالب