تبلیغات
« ستاد سراوان » - اهتمام دولت و مجلس برای تهیه استراتژی توسعه پایدار در سیستان و بلوچستان

 


نشست امروز اعضای هیات رییسه و روسای کارگروه‌های کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با وزیر کشور و برخی معاونین ایشان، استاندار سیستان و بلوچستان و مسئولین نظامی، انتظامی و امنیتی استان با هدف بررسی شرایط امنیتی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی سیستان و بلوچستان تشکیل شد.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در این نشست با اشاره به وقوع حوادث مختلف در سیستان و بلوچستان، عملیات‌های تروریستی و شرایط اقتصادی و سیاسی این منطقه، ابعاد مختلف استان مورد بحث قرار گرفته بود و با توجه به اینکه برای چندین بار هیاتی از کمیسیون به سیستان و بلوچستان اعزام شده بود این هیات در جلسه امروز گزارشی از جمع‌بندی خود و همچنین راهکارها و پیشنهادهایی برای حل مشکلات ارائه کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: در این نشست رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آقای بروجردی با اشاره به علت تشکیل جلسه، بر اهمیت رسیدگی به مسائل سیستان و بلوچستان تاکید کرد و در ادامه نیز مسئولان اطلاعاتی، نظامی و انتظامی منطقه و استاندار سیستان و بلوچستان نیز نقطه نظرات خود را مطرح کردند و وزیر کشور نیز جمع‌بندی کلی را داشت که در آن به ابعاد توسعه در سیستان و بلوچستان و تاثیر آن از بعد امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی اشاره داشت.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این نشست بنا شد مجلس و کمیسیون‌ها کمک کنند تا توسعه پایدار و همه‌جانبه در سیستان و بلوچستان دنبال شود. در واقع مقرر شد استراتژی و طرح مشخصی برای توسعه همه‌جانبه و پایدار در سیستان و بلوچستان با کمک مجلس و دولت تهیه شود تا بسترهای سوء استفاده گروهک‌های تروریستی و بسترهای ناامنی در سیستان و بلوچستان از بین برود.

 

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین تاکید شد که نگاه ما به استان سیستان و بلوچستان و مردم خونگرم و وفادار، میهن‌پرست و مسلمان این منطقه این است که همه آنها شهروندان ما هستند و اگر گاهی اتفاقات ناگواری در این استان رخ می‌دهد به جهت فعالیت‌ بیگانگان در اطراف استان و گروهک‌های تروریستی است که از خاک کشورهای همسایه برای این اقدامات ناجوانمردانه استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند مشکلات امنیتی برای استان به وجود بیاورند که قطعا حساب اینها از حساب مردم جداست.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: مردم استان سیستان و بلوچستان معتقد به نظام جمهوری اسلامی، خونگرم، پرتلاش و علاقه‌مند به کشور هستند و قطعا این گروهک‌های تروریستی از طرف مردم طرد می‌شوند.آخرین مطالب
آرشیو مطالب