تبلیغات
« ستاد سراوان » - مرحله دوم آزادسازی صلاح الدین/هلاکت دو نفر از سران داعشهلاکت دو نفر از سران داعش درصلاح الدین
دو نفر از سران گروه تروریستی داعش در استان صلاح الدین عراق به هلاکت رسیدند.
به گزارش شبکه تلویزیونی العراقیه، نیروهای لشکر هفدهم ارتش عراق موفق شدند احمد الجبوری و صباح وسمی را در منطقه الجمهوریه استان صلاح الدین به قتل برسانند.
ارتش عراق تجهیزات و نیروهای جدیدی برای آزادسازی مناطق جنوب استان صلاح الدین اعزام کرد.
خالد الخزرجی معاون کمیته امنیتی استان صلاح الدین گفت این عملیات در دو روز آینده آغاز خواهد شد و زمینه ساز عملیات بعدی در شهر تکریت خواهد بود. 


بازداشت معاون والی گروه تروریستی داعش در دیاله 
معاون والی گروه تروریستی داعش در استان دیاله در عملیاتی در غرب بغداد بازداشت شد.
به گزارش پایگاه اینترنتی العهد، فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد در عملیات امنیتی در غرب بغداد پایتخت عراق معاون والی داعش در استان دیاله بازداشت شد. در این عملیات همچنین دو انبار سلاح کشف شد و شماری از افراد تحت تعقیب نیز بازداشت شدند.

حملات ائتلاف بین المللی کافی نیست
جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با اشاره به این که جنگنده های ائتلاف بین المللی ضد داعش تاکنون1200 حمله هوایی به مواضع گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه انجام داده اند ،‌ حمله هوایی را برای نابودی این گروه کافی ندانست.
به گزارش وای نیوز از بغداد ، جان کربی در کنفرانسی مطبوعاتی بر اهمیت ادامه آموزش نیروهای عراقی و مقابله با گروه تروریستی داعش تاکید کرد و افزود چاک هگل وزیر دفاع آمریکا طی سفر اخیرش به عراق با دولت این کشور در خصوص راه های مقابله با داعش گفتگو کرده است.
وی افزود :«کمک های ارسالی آمریکا طی ماه گذشته به عراق شامل بیش از 300 فروند موشک هل فایر و هزاران قبضه سلاح کوچک و تجهیزات نظامی بوده است.»
هر چند در ماه های گذشته ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا مواضع و مقرهای گروه داعش را در عراق و سوریه هدف قرار داده است اما این حملات باعث نشده است که از تمایل مردم اروپا برای پیوستن به گروه های تروریستی مانند داعش کاسته شود. به همین علت اکنون همه توجه ها بر روی ترکیه متمرکز شده است و رهبران اروپا از ترکیه درخواست می کنند از سفر شهروندان اروپا به عراق و به ویژه سوریه جلوگیری کند.
آخرین مطالب
آرشیو مطالب