تبلیغات
« ستاد سراوان » - ۵۰۰ گروگان‌ در حمله افراد مسلح به مدرسه‌ای در پیشاور پاکستان/۱۳۰ نفر کشته شده‌اند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، 6 عامل انتحاری با حمله به مدرسه غیرانتفاعی در پیشاور 500 دانش آموز و معلم را گروگان گرفتند که در این حمله 126 نفر کشته شده‌اند.

مدرسه غیرانتفاعی ارتش پاکستان مخصوص به پسران مقامات ارتش این کشور است. عاملان انتحاری تحریک طالبان پاکستان در لباس ارتش وارد ساختمان مدرسه غیرانتفاعی ارتش این کشور شدند.

محمد خراسانی،سخنگوی تحریک طالبان پاکستان اعلام کرده بود که مهاجمین دستور دارند دانش آموز بزرگسال را هدف گلوله قرار می‌دهد. صدای تیراندازی و انفجار با توقف در مدرسه غیرانتفاعی ارتش پاکستان در شهر پیشاور ادامه دارد.

در ادامه گزارش حاضر اخبار لحظه به لحظه این رویداد ارائه می‌شود:

15:08 اشرف غنی، رئیس‌جمهور، و عبدالله عبدالله رئیس‌ اجرایی افغانستان نیز حمله تروریستی به مدرسه دولتی ارتش پاکستان را محکوم کردند.

14:53 نخست‌وزیر پاکستان سه روز عزای عمومی اعلام کرد. نواز شریف در پی کشته شده ده‌ها کودک در جریان حمله طالبان پاکستان به مدرسه دولتی ارتش سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد.

14:40 پنجمین تروریست کشته شد. سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد

پنجمین تروریست نیز توسط نیروهای امنیتی کشته شد.

14:05 رادیو پاکستان: 126 نفر کشته‌ شده‌اند. رادیو دولتی پاکستان اعلام کرده است که در جریان گروگان‌گیری 126 نفر کشته شده‌اند.
نیقات اورکزی، رهبر مسلم لیگ شاخه قائد اعظم اعلام کرد 125 کودک کشته شده‌اند.

13:55 هند گروگان‌گیری را محکوم کرد. وزیر کشور هند اعلام کرد این حمله "صورت واقعی تروریسم" را نشان داد. وی در ادامه این حمله را به شدت محکوم کرد.

12:44 نواز شریف عازم پیشاور شد. نخست‌وزیر پاکستان برای نظارت بر عملیات نیروهای نظامی علیه طالبان به پیشاور رفت.

12:40 104 نفر شامل 84 کودک کشته شده‌اند. پرویز ختتاک، سروزیر ایالت خیبر پختونخواه، اعلام کرد 23 جسد اکنون در بیمارستان لیدی ریدر و 60 جسد نیز در CMH نگهداری می‌شوند.

12:15 نیروهای امنیتی عملیات آزادسازی مدرسه را آغاز کرده است. یکی از فرماندهان نیروهای امنیتی پاکستان اعلام کرد بخش‌هایی از مدرسه پاکسازی شده و اکنون تروریست‌ها در بخش مدیریتی هستند. به گفته وی چندین بمب در جریان این گروگان‌گیری منفجر شده است. وی هر گونه مذاکره با طالبان را رد کرد.

11:40 18 نفر کشته شده‌اند. مقامات بیمارستا لیدی ریدینگ آخرین آمار کشته‌ها را 18 نفر اعلام کرده‌اند. 15 نفر از قربانیان کودک هستند.

11:37 طالبان: انتقام حملات وزیرستان شمالی را می‌گیریم. یکی از سخنگویان طالبان پاکستان در گفتگو با رویترز اعلام کرد که افراد مسلح انتقام حملات ارتش به وزیرستان شمالی را می‌گیرند.

11:30 تعدادی از دانش‌آموزان آزاد شده‌اند. گزارش‌های حاکی از این است که تعدادی از دانش‌آموزان و معلم‌ها آزاد شده‌اند.

11:15 بیمارستان: پنج نفر کشته شدند. مقامات بیمارستان لیدی ریدینگ آخرین تعداد کشته‌ها را پنج نفر اعلام کرد. تعداد زخمی‌ها نیز 40 نفر گزارش شده است.
شاهدین عینی می‌گویند اجساد قربانیان در داخل محوطه مدرسه بر روی زمین پراکنده‌اند.

11:10 یک سرباز پاکستانی کشته شد. وزیر ارشد خیبر پاکتونخوا اعلام کرد که یک سرباز در جریان درگیری‌ها کشته شده است. اکنون تعداد مجروحین به 35 نفر افزایش یافته‌اند.

11:07 نخست‌وزیر پاکستان حمله به مدرسه دولتی ارتش را محکوم کرد. نواز شریف ضمن محکومیت شدید این حمله به نیروهای نظامی دستور داد که همه گروگان‌ها را به سلامت نجات دهند.
11:00 بیمارستان: چهاردانش‌آموز کشته شده‌اند. مقامات بیمارستان لیدی ریدینگ تأیید کرده‌اند که دو کودک دیگر که در جریان حمله طالبان زخمی شده‌ بودند جان باختند. اکنون 27 نفر دیگر زخمی هستند.
کودکان کشته شده بین 9 تا 14 سال سن داشتند.

10:54 تعداد افراد  زخمی به 30 نفر افزایش یافت. مقامات بیمارستانی می‌گویند تعداد افرادی که زخمی شده‌اند به 30 نفر افزایش یافته‌ است. در میان وضعیت جسمانی یک معلم و شش دانش‌آموز وخیم گزاش شده است. تعداد زیادی از والدین دانش‌آموزان در بیرون از محوطه تحت محاصره پلیس تجمع کرده‌اند.

10:50 مقامات بیمارستانی: دو دانش‌آموز کشته شدند. بیمارستان لیدی ریدینگ تأیید کرده که دو دانش‌آموز کشته شده و ده نفر نیز زخمی شده‌اند.

10:43 دستکم 500 نفر به گروگان گرفته شده‌اند. مقامات نظامی اعلام کرده‌اند که شش مرد وارد "مدرسه دولتی ارتش" شده و در حدود 500 معلم و دانش‌آموز را به گروگان گرفته‌اند.

10:44 طالبان پاکتسان مسؤولیت حمله به مدرسه تحت مدیریت ارتش پاکستان را بر عهده گرفت. یکی از سخنگویان تحریک طالبان پاکستان می‌گوید به افراد مسلح دستور داده شده دانش‌آموزان بزرگتر را به قتل برسانند.

10:35 هفت نفر در حمله طالبان به مدرسه‌ای در پیشاور پاکستان زخمی شدند.گزارش‌های اولیه حاکی از این است که تروریست‌ها در زمان حمله به این مدرسه شروع به تیراندازی کرده و هفت نفر شامل پنج کودک را زخمی کرده‌اند. نیروی پلیس اعلام کرده است دستکم هفت تروریست وارد مدرسه شده‌اند.

انتهای پیام/