تبلیغات
« ستاد سراوان » - تلاشها برای دستگیری عوامل ترور در شرق کشور ادامه داشته باشد/باندهای دیگری وجود دارند

 


 سید باقر حسینی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره انهدام گروهک تروریستی در شرق کشور گفت: دستگیرشدگان همان کسانی بودند که در ایجاد نامنی در استان سیستان و بلوچستان نقش داشتند و شهادت تعدادی از معلمان نیز برعهده آنان بود؛ چندی پیش 12 نفر و اخیرا تعدادی دیگر از این گروهک ترروریستی دستگیر شدند که در مجموع به 18 نفر میرسد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر سازماندهی شده بودن ترورهای اخیر توضیح داد: ترورهای شرق کشور براساس برنامه ریزی انجام گرفته بود و دستگیرشدگان نیز از عوامل موثر و اصلی آن گروهک محسوب میشوند؛ آنها مزدوران و منحرفانی هستند که مورد سوء استفاده قرار گرفتند و با پشتیبانی کشورهای عرب منطقه و حمایت مالی آنها، به دنبال ایجاد تنش های مذهبی و قومی بودند.

حسینی خواستار تداوم تلاشها به منظور ریشه کردن عوامل ترور در شرق کشور شد و افزود: دستگیری ها باید ادامه داشته باشد زیرا هنوز افرادی که با دیدگاه و تفکر آن گروهک باشند، وجود دارند؛ ضمن آنکه در برخی افراد نیز این زمینه وجود دارد که در صورت حمایت های خارجی، دست به چنین اقداماتی بزنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: مسئولیت ایجاد امنیت در جنوب شرق با سپاه است و نیروی انتظامی نیز تحت نظر سپاه عمل می کند؛ امیدواریم همکاری و تعامل به وجود آمده در عملیات اخیر منشأ خیر باشد و همانگونه که در هماهنگی با یکدیگر توانستند اعضای این گروهک را دستگیر کنند، این روند ادامه داشته باشد زیرا احتمالا باندها و گروهکهای دیگری نیز در منطقه وجود دارند که باید ریشه کن شوند.

به گزارش خانه ملت، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری ۱۸ نفر از اعضای گروهک تروریستی شرق کشور که عملیات‌های متعدد خرابکارانه انجام داده بودند و موجب شهادت تعدادی از هموطنان، معلمان و پرسنل ناجا شده بودند، خبر داد./

پایان پیام
آخرین مطالب
آرشیو مطالب