تبلیغات
« ستاد سراوان » - اوج حقارت یک امریکایی
تاریخ : دوشنبه 25 آذر 1392

 اعمال نفوذ لابی صهیونیسم برای پایبندی به منافع اسرائیل به جای منافع مردم امریکا یکی از مصادیق بارز نقض حاکمیت امریکا و تحقیر ملت آمریکاست که تا کنون کمتر با آن توجه شده است .

محمد اسماعیلی کارشناس رسانه صدا و سیما

از ابتدای دور جدید مذاکرات ایران و کشورهای موسوم به 1+5 مطالب و تحلیل های متعددی در مورد این مذاکرات در داخل و خارج  منتشر شده است برخی با امید و آرزو و برخی با شک و بدبینی و هنوز هم این گمانه زنی ها ادامه دارد ولی آنچه که در این نوشته مورد نظر است توجه به اوج حقارت ملت امریکا و رئیس جمهور امریکا در پیروی بی چون و چرا از رژیم اشغالگر صهیونیستی و ناتوانی در پایبندی به تعهدات بین المللی است . امریکایی ها اگر چه از سابقه کوتاه تمدنی برخوردارند ولی به عنوان یک ملت طبیعی است که حق داشته باشند مصالح و منافع خود را خودشان تشخیص و در سیاست خارجی خود آن را اعمال نمایند.

به تعبیری می توان گفت اعمال نفوذ لابی صهیونیسم برای پایبندی به منافع اسرائیل به جای منافع مردم امریکا یکی از مصادیق بارز نقض حاکمیت امریکا و تحقیر ملت آمریکاست که تا کنون کمتر با آن توجه شده است . با انتشار متن مذاکرات  گروه 5+1 با تیم مذاکره کننده ایرانی هر امریکایی به خوبی مطلع شده است که ایرانی ها به دنبال تولید سلاح هسته ای نیستند از طرفی اعمال تحریم ها قبل از این که باعث تضییع غیر قانونی حقوق ملت ایران باشد منجر به وارد شدن خسارت به شرکت های طرف قرار داد با جمهوری اسلامی است بنابر این هر امریکایی حق دارد از دولتمردان خود این سوال را بپرسد که با کدامین منطق و استدلال این چنین آشکارا و اینچنین بی پروا به دنبال تامین منافع یک عده خاص یعنی نتانیاهو و دارودسته اش هستند .

در همین راستا شاهد هستیم بسیاری از شخصیت ها و سیاستمداران برجسته در نوشته ها و سخنرانی های خود بارها و بارها متذکر شده اند که اعمال تحریم های بیشتر نسبت به ایران امری ناپسند و فاقد منطق محکم پسند و مخالفت با عرف روابط بین الملل است. این افراد همان کسانی هستند که در محافل خصوصی خود اذعان کرده اند که جمهوری اسلامی ایران هرگز به دنبال ساخت بمب هسته ای نبوده است و رفتار سیاسی این کشور در برخورد با مناقشات و مسائل منطقه نشان می دهد که ایرانی ها ملتی خیرخواه و صلح طلب هستند و این امری ثابت شده است در مقابل این دولت امریکا بوده است که از هر فرصتی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی استفاده کرده است.

شاهدی دیگر بر تحقیر ملت امریکا سخنرانی باراک اوباما در جمع نمایندگان کنگره است در این سخنرانی  شاهد بودیم که رئیس جمهور امریکا عاجزانه از لابی قدرتمند اسرائیل می خواست که این حقیقت را بفهمند که جمهوری اسلامی ایران یک قدرت منطقه ای است و امکان توقف کامل فعالیت های هسته ای این کشور وجود ندارد ولی از آنجائیکه هیئت حاکمه امریکا و رئیس جمهور این کشور در چمبره سیاست ها و اولویت های رژیم صیهونیستی اسرائیل قرار گرفته است باز هم شاهد بودیم که تعداد دیگری از شرکت ها در لیست تحریم ها بر ضد جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

بر این باوریم که جمهوری اسلامی ایران این هنجارشکنی در روند مذاکرات را برنمی تابد و وزارت امور خارجه به عنوان نماینده ملت , براساس مصالح کشور اقدام متقابل و در شان نظام مقدس اسلامی را انجام خواهد داد ولی آنچه که در این نوشته بر آن اصرار داریم توجه  رسانه های بین المللی و سایت های دو زبانه به این نکته است که ملت امریکا تا کی باید نظاره گر این حقارت و این پیروی بی چون و چرای سیاستمداران شان از این عده ناچیز باشند .

در پایان تسلی خاطر می دهیم به آن عده ای از دوستان را که تصور می کردند اوباما رئیس جمهور ملت امریکاست و می تواند براساس مصالح و منافع ملت امریکا در روند مذاکرات و حل مناقشه میان دو کشور تاثیرگذار باشد امیدواریم ملت امریکا این روزهای تحقیرآمیز را در حافظه تاریخی خود ثبت و ضبط نماید و آماده شوند برای روزی که پایه های حکومتی را بنیان بگذارند که براساس منافع و مصالح خودشان گام بردارد و عمیقا معتقدیم این حقارت و ذلت باعث تسریع رسیدن نظام لیبرال دموکراسی به آخر خط و بیداری مردم امریکا خواهد شد .

محمد اسماعیلی دهقی کارشناس امور بین الملل 

طبقه بندی: اخبار، 
آخرین مطالب
آرشیو مطالب