تبلیغات
« ستاد سراوان » - امیدواریم حضوررئیس جمهوردراستان منشاء خیروبرکات برای مردم استان شود

خطبه های نماز جمعه  1393/01/22به امامت حجت الاسلام والمسلمین غلامرضادهقان

                                    امام جمعه شهرستان سراوان :

طبه اول:

سفارش به تقوای الهی و دوری از گناهان

آثار عدالت در جامعه: حضرت علی (ع) می فرماید: هر زمام داری که عدالتش در جامعه فراگیر شود پیروزی بر دشمن نصیب وی می شود و نیز در نهج البلاغه می فرماید: عدالت را بر سختگیری و انتقام مقدم بدار تا به دوستی دست یابی.

عدالت می تواند نجات دهنده انسان ها از آتش شود.

اما ترک عدالت نیز می تواند باعث بدگمانی در جامعه شود،امام هادی (ع) می فرماید: در دوران غلبه ی عدالت بر ستمگری، بد گمانی به دیگران نارواست و درزمان چیرگی ستمگری بر عدالت، اعتماد و خوشبینی به دیگران خطاست مگر آنکه به بدی و یا خوبی کسی علم داشته باشی.

بنابراین عدالت در فرهنگ اسلام و تشیع ارزش و اهمیت والایی دارد چرا که عدالت مایه نشاط و شادابی مردم است و جامعه ی بی عدالت پیشرفت و توسعه ندارد. 


       کد 102


خطبه دوم:

سالروز وفات حضرت ام البنین و روز تکریم مادران و همسران شهداء که این روز را گرامی می داریم.

حاج آقای دهقان افزودند: در هفته اخیر شاهد آغاز ثبت نام جهت دریافت یارانه و شروع دور دوم هدفمندی یارانه ها در کشور هستیم.هدفمندی یارانه ها یک الزام قانونیست که دولت باید این طرح را به صورت ملی اجرا کند و لذا باید تمامی دستگاه های دست اندرکار تلاش کنند که به خوبی این طرح اجرا شود تا اهداف آن محقق گردد.از طرفی دولتمردان در فاز دوم طوری عمل کنند که آثار تورم اقشار مردم را تحت فشار قرار ندهد؛ البته درخواستی از طرف دولت مطرح شده است که مبحث انصراف از یارانه است، لذا کسانی که تمکن مالی دارند از دریافت یارانه انصراف دهند تا دولت بتواند در خدمات دهی ،در بخش درمان،محیط زیست و تولیدو اشتغال موفق عمل کند.

حجت الاسلام دهقان با اشاره به سفر هیئت دولت در هفته آینده به استان سیستان و بلوچستان تاکید کردند که می طلبد مردم استان رسم مهمان نوازی را به خوبی انجام دهند زیرا ریاست محترم جمهوری منتخب خود مردم است و شایسته است که استقبال باشکوهی از ایشان به عمل آید. ان شاء الله با حضور ایشان مسائل مهمی همچون کمبود آب و خشک سالی و محرومیت و بیکاری وهمچنین مباحث زیربنایی و راه وترابری و همچنین طرح های ماندگار که نیمه کاره مانده است مورد بررسی و اهتمام جدی قرار گیرد. امیدواریم حضور ایشان دراستان منشاء خیروبرکات برای مردم این استان شود.

در پایان امام جمعه محترم شهرستان سراوان از نیروهای محترم انتظامی که درایام تعطیلات نوروز امنیت جامعه را به خوبی فراهم کردند تا مردم بتوانند با آرامش خاطر به سفرهای نوروزی بروند تشکر و قدردانی نمودند.
طبقه بندی: ستادنمازجمعه،  غلامرضادهقان،  امام جمعه،  شهرستان سراوان، 
برچسب ها: خطبه نماز جمعه، سراوان،
آخرین مطالب
آرشیو مطالب